KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13169184
*
nr 1316 9184
Rudolf Carlborg
(1892-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1947, "rökrummet", 34x32 cm
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 18:42:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 15:45:56
1
300 kr
25/3 10:07:31
2
350 kr
30/3 18:08:09
3
600 kr
30/3 18:31:41
4
450 kr
30/3 18:31:41
3
500 kr (Budbetjänt)
30/3 18:32:02
4
600 kr
30/3 18:32:02
3
600 kr (Budbetjänt)
30/3 18:35:35
4
700 kr
30/3 18:37:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Rudolf Carlborg
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Läs mer om Rudolf Carlborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller rudolf carlborg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10
*
Rudolf Carlborg
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Rudolf Carlborg
nr 1316 9184
Rudolf Carlborg
(1892-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1947, "rökrummet", 34x32 cm
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/3 15:45:56 | 1 | 300 kr |
25/3 10:07:31 | 2 | 350 kr |
30/3 18:08:09 | 3 | 600 kr |
30/3 18:31:41 | 4 | 450 kr |
30/3 18:31:41 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
30/3 18:32:02 | 4 | 600 kr |
30/3 18:32:02 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
30/3 18:35:35 | 4 | 700 kr |
30/3 18:37:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Rudolf Carlborg
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.Läs mer om Rudolf Carlborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller rudolf carlborg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10